Site Coordinator – Relocari Industriale

Job Category: Inginer Project Engineer
Job Type: Full Time
Country: Romania
City: Ploiești
Located: On-site

Atributii si responsabilitati:

  • Este responsabil de efectuarea tuturor activitatilor care implica relocarea industriala a utilajelor/liniilor de productie inclusiv punerea lor in functiune intr-o noua locatie, la timp si in bugetul planificat;
  • Preluarea informatiilor legate de proiectul de relocare de la client impreuna cu documentatia si specificatiile tehnice corespunzatoare etapelor de demontare, ambalare, transport, montare si punere in functiune;
  • Asigurarea respectarii specificatiilor tehnice si de calitate privind demontarea si asamblarea liniilor tehnologice;
  • Acţioneaza ca si coordonator al intregii echipe de relocare industriala (electricieni, mecanici de intretinere, electrotehnisti, automatisti) şi supervizeaza activitatea personalului proiectului;
  • Urmareste fiecare etapa a proiectului de la evaluare, planificare, proiectare, executie, monitorizare si control
  • Stabilirea intregului flux logistic al proiectului de relocare industriala: echipamente de ridicat, necesar auto pentru deplasarea la lucrari, necesar cazare, organizare transport containere scule, necesar camioane;

Competenţele postului de muncă:

  • Studii superioare in inginerie mecanica, electrica sau electromecanica;
  • Experienta de baza in electrica, mecanica (scule/unelte, echipamente de ridicat), instalatii;
  • Peste 5 ani experienta in mentenanta pentru arii de productie;
  • Experinta in managementul de proiect constituie un avantaj;
  • Cunostinte avansate de utilizare a PC – MS Office, Internet, E-mail;
  • Nivel de limba engleza mediu/avansat;
  • Permis de conducere cat. B.

Salariu+Beneficii:

– Salariu motivant, in functie de experienta;

– Tichete de masa;

– Bonus Paste si Craciun;

– Bonus de performanta;

– Asigurare medicala.

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx, .rtf